מדוע חתולים לא אוכלים הרבה בחודשי הקיץ

מדוע חתולים לא אוכלים הרבה בחודשי הקיץ

אם אתם שמים לב שהחתול שלכם אוכל מעט מאוד בקיץ, קודם כל – אל תלחצו גם אצלנו בחנות חיות יודעים זאת. חתולים אינם מרבים לאכול בקיץ בשל מזג האוויר החם, ואגב, הדבר נכון גם לגבי בני אדם ובעלי חיים אחרים. כאשר חם לנו, אנו רעבים פחות והסיבה לכך היא, שככל שאנחנו מרבים לאכול יותר, ככה מערכת העיכול שלנו עובדת יותר (בשביל לעכל את המזון), ומתחיל להיות לנו יותר חם.

כמובן, שמומלץ וכדאי לבחון את אופן ההתנהגות של החתול ולשים לב גם אם הוא מפגין סימפטומים שונים שיכולים להצביע על כך שלחתול קיימות בעיות, כמו: שלשולים או הקאות מרובות, חום, הופעת סימנים על גבי הפרווה, פצעים וריחות

איך לעודד את החתול לאכול ולשתות בקיץ?

ישנם מספר טיפים שיכולים לעזור לחתול שלכם לאכול ולצרוך מים במהלך תקופת הקיץ:

נסו להחליף את המים באופן תכוף יותר – כמו מרבית בעלי החיים, החתולים במיוחד נחשבים לבעלי החיים הנקיים ביותר ולכן, יעדיפו לשתות באופן תמידי מים נקיים יותר וחדישים. ההמלצה החמה עבור מגדלי החתולים – להחליף להם את המים לפחות פעמיים ביום ולשטוף להם את הקערה. במיוחד כאשר מדובר בתקופת הקיץ החמה, שבה מיקרוארגוניזמים רבים מתפתחים בסביבה מימית, החתול יוותר על המים וזאת יכולה להיות אחת הסיבות שהוא יסרב לשתות באופן תכוף.

אוכל רטוב לחתולים – אם החתול שלכם מסרב לשתות, תנו לו אוכל רטוב. היתרון של אוכל רטוב לחתולים הוא, שהאוכל מכיל מרכיבי מים שיכולים לספק את החתול במהלך היום. כמובן שאכילת אוכל רטוב לא מספיקה, אבל בהחלט יכולה להיות הדרך הטובה להכניס בחתול שלכם נוזלים מסוימים.

מזרקת מים לחתולים – פטנט ייחודי במינו שרבים מבעלי החתולים כבר אימצו אותו מזמן בביתם הינו, מזרקת מים לשתייה. חתולים רבים נהנים לשתות מים זורמים, והתחליף המושלם לכך היא מזרקת מים זעירה שניתן לרכוש לבית שלכם ואשר מסננת את המים ושופכת אותם דרך המזרקה כל פעם מחדש. אתם תמצאו את החתול שלכם מתענג דקות ארוכות סביב מזרקת המים. מזרקות מים שונות מגיעות בצבעים זוהרים ומיוחדים שימשכו את החתול שלכם להתעניין במתרחש במזרקה.

מדוע חתולים לא אוכלים הרבה בחודשי הקיץ

חטיפים לחתולים – הפתרון המושלם לכל חתול שלא רוצה לאכול!

אם יש דבר אחד שאף חתול לא יסרב לו, הרי שאלו הם חטיפים לחתולים אשר מגיעים במגוון רחב של טעמים. כמובן שאין מדובר בארוחה שלמה ועשירה, אך, אם אתם שמים לב שהחתול שלכם לא מרבה לאכול (ואין לו שום בעיות רפואיות שהווטרינר איבחן) כנראה שלחטיף חתולים, הוא לא יסרב.

קופסאות אוכל רטוב לחתולים עם דגים ותוספות מיוחדות, גם הן יכולות להיות הפתרון המושלם לאוכל ששום חתול לא יפספס. וכמובן, אם לאחרונה החלפתם לחתול שלכם את האוכל, ומצאתם שהחתול שלכם לא מתחבר לאוכל המסוים הזה, אז נסו לתת לו אוכל אחר – מזון לחתולים מחברות שונות יכול בהחלט להתאים לחתול שלכם יותר.

מדוע חתולים לא אוכלים הרבה בחודשי הקיץ

על גלידה לחתולים כבר שמעתם?

פטנט ייחודי ביותר שבהתחלה הומצא עבור הכלבים ומהר מאוד עבר גם לחתולים – גלידה ביתית וטבעית אשר עשויה מפירות שונים ומוקפאת בקוביות קטנות, ככה שהחתול שלכם יוכל ללקק את הגלידה ולצרוך מים עם ויטמינים של פירות או ירקות שונים. כמובן שלא כל סוגי החתולים מתחברים לכך, אבל החתולים שכן יגלו בגלידה עניין – בהחלט יהנו ממנה (כי מי לא נהנה לאכול קרטיב טעים במהלך תקופת הקיץ החמה?!).

ואם כבר שיתפנו אתכם בנושא הגלידה, הרי שקיימים אפשרויות נוספות שיכולות לעודד את החתול לאכול וזה, מיקום קערות במספר מוקדים בבית. מיקום מספר קערות אוכל יכול לבלבל את החתול ולגרום לו להתעניינות רבה לאוכל (או לפחות לנסות לצרוך את האוכל או המים הנמצאים בקערה).

מדוע חתולים לא אוכלים הרבה בחודשי הקיץ

החתול לא אוכל – מה לעשות?

כמו שכבר ציינו לכם, אם אתם מבחינים שבמשך תקופת זמן ארוכה במיוחד, החתול שלכם ממעיט באכילה, סעו יחד איתו לבדיקה שיגרתית אצל הווטרינר. אם הווטרינר עשה בדיקות לחתול וגילה שהכל בסדר, ואין שום סימנים מחשידים כמו שלשולים, הקאות, שינויי התנהגות אצל החתול ועוד. סימן שהחתול שלכם בריא בהחלט ופשוט לא ממש בא לו לאכול – וזה בהחלט טבעי ותקין.

ההמלצה החמה ביותר במצבים הנ”ל היא, לשמור על רמת ההיגיינה של קערות האוכל והשתיה ולנסות לעודד את החתול לאכול באמצעות השיטות שציינו לכם.