הטיפים הכי שווים לבחירת אוכל לחתולים

הטיפים השווים עבור אוכל לחתולים

החתול אומנם נראה בעיני רבים מאיתנו בתור החיה הנקייה והאלגנטית שחיה רק בשטחי הבית, ולמרות שהעובדות הללו נכונות, חשוב לציין שהחתול העכשווי אינו שונה במיוחד מצרכי המזון של החתולים הקדמוניים – ובעצם, אוכל לחתולים חייב להכיל מגוון רחב של וויטמינים, מינרלים, תוספות תזונה מיוחדות ואפילו לעיתים קרובות אף מומלץ לשלב לחתול תזונה טבעית של בני האדם.

המידע החשוב אודות מזון לחתולים

אז, איך נכון לבחור אוכל לחתולים? ואילו סוגי מזונות ניתן לתת לחתול (וממה כדאי להיזהר?), במיוחד בשביל זה ריכזנו עבורכם את כל הטיפים החשובים ביותר אודות מזון לחתולים.

  • בדומה למזונות הכלבים, גם אצל החתולים כדאי ומומלץ לבחור במזון מסחרי ומוכר של חברה אמינה ואיכותית שכבר הוכיחה את עצמה, וזאת משום שקיימות עשרות ומאות חברות שונות שאין לדעת עד כמה האוכל שלהם נחשב לאיכותי (לכן, כדאי לערוך סקר שוק מדויק כדי לוודא את טיב האוכל הרצוי לגזע החתול שלכם).
  • החתול הביתי מגיע ממשפחת חתולי הבר שנחשבים לטורפי על ובעצם, מסוגלים לאכול הכל. לכן, חשוב לוודא שמקור האוכל מגיע מהבשר ומומלץ ביותר לשלב בתזונת חתולים אוכל יבש לחתול עם ריכוזי בשר גבוהים ותוספות מותאמות.
  • חטיפים לחתולים נחשבים כתוספת מיוחדת וכדאית ביותר, וזאת משום שקודם כל, החתולים אוהבים את החטיפים השונים. אך, לפני שבוחרים בחטיפים לחתולים, כדאי מאוד לוודא את הערך הקלורי של החטיפים ולא להרבות בהאכלת החתול בחטיפים השונים כדי שהחתול לא יעלה במשקל. השמנת יתר אצל חתולים נחשבת לנפוצה מאוד ויכולה לגרום למגוון רחב של מחלות שונות של החתולים.
  • באופן עקרוני, ניתן לתת לחתולים כל סוג מזון טבעי שבני האדם צורכים, אך ישנם מזונות מסוימים שאסור באופן חד משמעי להעניק לחתולים והוא: מזונות המכילים בצל שעלולים לגרום לאנמיה קשה אצל החתולים וכן גם: שוקולד – שפוגע במערכת העצבים של החתול.
הטיפים השווים עבור אוכל לחתולים

ומה באשר למעדנים לחתולים?

לסוגי החתולים השונים קיימים “מעדנים” מיוחדים שניתן לשלב את תזונתו של החתול עם המעדנים הנחוצים. המעדנים לרוב יהיו מועשרים באחוזי חלבון ושומנים מתאימים לחתול וכן גם, בתוספות וויטמינים ומינרלים שונים. סוגי המעדנים השונים מכילים חלבונים על בסיס: ארנבת, בקר, חזיר, עוף, דגים מסוגים שונים ועוד.

פירות ים, ביצים וירקות – גם הם יכולים להיות חלק מהמעדנים השונים שהחתול יצטרך לצרוך באופן אכילה רגיל, וזאת בכדי להשלים את המרכיבים השונים שדרושים לחתול. כמובן שכדי להיות בטוחים בסוג האוכל המועדף על החתול, צריך להתנסות במספר שונה של מעדנים – ולראות מה החתול יאהב. אנשים שחשוב להם הבריאות של החתול שלהם, ידאגו לגוון לחתולים את סוגי המעדנים השונים שמגיעים עם תוספות נחוצות לחתול.

הטיפים השווים עבור אוכל לחתולים

האם החתול יכול לשתות חלב?

חתולים מאוד אוהבים חלב, ולרוב כלל היצורים היונקים לא יתנגדו לשתות חלב וכל זאת עקב העובדה שבהיותנו קטנים, אנחנו נוהגים לצרוך חלב אם וכן גם החתולים הקטנים. אבל, חשוב לדעת עובדה אחת מעניינת שתקפה לגבי החתולים הבוגרים והיא, שהחתולים הבוגרים רגישים מאוד לחלב וזאת משום שכמות האנזימים שמפרקים את הלקטוז של החלב קטנה עם גיל החתול, ולכן חשוב ביותר שלא להגזים עם נתינת שתיה לחתולים לסוגי חלב השונים משום שהם מחלישים את מערכת העיכול של החתול ויכולים להשפיע על בריאותו. כחלק מהתסמינים שיעידו לכך שהחתול שלכם רגיש לחלב, הם: הקאות, שלשולים, גזים, נפיחות, כאבי בטן ועוד. אם החתול שלכם חווה את אחד הסימפטומים הללו, ומרבה בשתיית החלב – מומלץ להפסיק לתת לו חלב באופן מידי.

ולסיום, אם חשוב לכם שהחתול ירגיש טוב ויהיה בריא לאורך שנים רבות ולא יהיו לו בעיות בריאותיות שונות – הרי שחשוב ביותר להתאים לחתול שלכם את סוג האוכל המתאים ביותר עוברו ולהקפיד בכך שכל סוגי המזונות שאתם נותנים לחתול, יהיו עשירים בוויטמינים וחומצות נחוצות לחתול. חשוב לדעת להקפיד על המינונים המתאימים בכדי למנוע מהחתול לפתח השמנה או מחלות נוספות.

שמרו על החתול שלכם ואנחנו מבטיחים לכם שהוא יחזיר לכם על כך בתודה גדולה וענקית.