הכלב אלרגי לאוכל – מה לעשות ואיך לטפל?

הכלב אלרגי לאוכל – מה לעשות ואיך לטפל?

הכלב שלכם חווה בעיות במערכת העיכול? זיהיתם תסמינים מוזרים אצל הכלב אשר מעידים על אלרגיה אפשרית? במיוחד בשבילכם ריכזנו את כל המידע החשוב ביותר שיעזור לכם לזהות אלרגיה למזון כלבים ויעניק לכם את הדרכים המתאימות לתחלופה של מזון כלבים – ככה שהכלב היקר שלכם יוכל להמשיך להנות מהמזון שהוא צורך בחנות חיות.

איך לזהות אלרגיה למזון כלבים?

אם לאחרונה זיהיתם סממנים שונים שהופיעו בחייו של הכלב שלכם, בדומה לגירודים, אי נוחות, חוסר אנרגיה, פרווה שנושרת יתר על המידה, פצעים בעור, ריח לא נעים, גזים ושלשולים – הרי שסביר להניח שמדובר באלרגיה למזון כלבים. ולפני שאתם ממהרים להחליט אם אכן מדובר באלרגיה או רגישות לאוכל לכלבים, שללו אפשרות של פצעים אפשריים, קרציות והופעת פרעושים ואפילו החכימו לגשת לייעוץ וטרינרי ולבדיקה מקיפה.

ואם אכן מדובר בחשד העיקרי לאלרגיה למזון, הרי שתזונה מתאימה ונכונה תעניק לכם את הפתרון לבעיה ותמנע מכלבכם היקר לסבול לאורך זמן וחלילה לפתח מחלות בדרכי העיכול בהמשך החיים. תזונה מותאמת לכלב תסייע לכלבכם להימנע מבעיות עור וריחות לא נעימים, תסמיני גרד וכן גם תעניק לכלב אנרגיות חדשות ומרץ קבוע ותגן על מערכת החיסון של הכלב.

הכלב אלרגי לאוכל – מה לעשות ואיך לטפל?

ממה נגרמת האלרגיה או הרגישות לאוכל כלבים?

אחת מהסיבות המרכזיות במיוחד בגינן הכלבים יכולים לחוות אלרגיה או רגישות למזון, הינה מרכיב תזונתי שהמזון מכיל ומערכת העיכול של הכלב רגישה כלפיו. כלל סוגי הכלבים יכולים לחוות סימני רגישות על סוגי האוכל השונים או אפילו להיות אלרגיים אליהם ולפתח בעיות בריאות עקב צריכת המזון. וכאשר מעוניינים לטפל ברגישות ובאלרגיה למזון אצל הכלבים – חשוב לזהות את הגורם העיקרי שיגרום לבעיה.

ברוב הפעמים מדובר במקורו של החלבון שנמצא במזון כלבים, והחלבון הוא הגורם האחראי לאלרגיה או רגישות שתיווצר אצל הכלב ויצור תגובה אוטואימונית אשר דרכה הגוף יחל לתקוף עצמו ולפתח תסמינים של אלרגיה או רגישות.

הכלב אלרגי לאוכל – מה לעשות ואיך לטפל?

מה שוני הטיפול באלרגיה למזון לעומת רגישות לאוכל?

אלרגיה למזון מסכנת את הגוף ומעידה על כך שהגוף אינו יכול להתמודד עם סוג המזון הנבחר ולכן, יש לשנות את סוג המזון ולבחור בתוספות שונות ומקור אחר לחלבון המוצא. לעומת זאת, כאשר מדובר ברגישות למזון, לרוב הרגישות תתפתח עקב צריכת יתר של מזון מסוים וברוב הפעמים לא בהכרח חייבים להחליף את סוג האוכל לכלב אלא להמעיט בכמויות ולנסות תחלופות שונות למזון הקיים. אם במקרה של אלרגיה למזון – הכלב יפתח סימנים שיתקשו לעבור באמצעות אמצעים שונים, הרי שברגישות למזון ניתן לתת לכלב מאכלים מסוימים שיעזרו לו להתמודד עם הכאבים ואי הנעימות שנוצרה במערכת העיכול:

אורז לכלבים –  אם אתם מחפשים את הדרך לעכל על כלב שחווה שלשולים מזה ימים, ולפני שעוד מגיע האוכל החדש לכלבים שאתם הזמנתם, אתם יכולים לתת לכלב לאכול אורז לבן מבושל (ללא שום תוספות ותבלינים), מה שיקל על מערכת העיכול של הכלב והאורז יספוג את כלל התרכיבים שרוכזו בקיבה ומפריעים ליציאה רגועה ורכה.

צמחים וצמחי מרפא – קיים מגוון רחב וענק של צמחים ותמציות שיכולים להועיל לרגישות מזון אצל הכלבים, אבל דיי בכך שתתנו לכלב שלכם לאכול מעט מהדשא שצומח בגינה או מכל מקום אחר שבו הדשא והצמחים אינם מרוססים, מה שיוביל לתופעה משונה במקצת ועלול להוביל את כלבכם לרוקן את תוכן הקיבה (אך, עלול לסייע בעת אכילה לקויה של פריטי מזון רגישים). בעוד שלכלבים הקטנים אכילה מעטה מהצמחים הירוקים תספיק באופן רב, לכלבים הגדולים תידרש כמות ניכרת של אכילת צמחים ודשא.

מזון כלבים עשיר בסיבים תזונתיים ואומגות – אם אתם שמים לב שהכלב שלכם חווה באופן תמידי רגישות ודלקות המעידות על אלרגיה או רגישות למזון, מומלץ שתזינו אותו באמצעות סוג מזון היפואלרגני שמכיל את כלל התוספות הבריאותיות עבור הכלב. אומגה 3 וחומצות בריאות מסייעות אשר יעזרו לכלב שלכם בתפקוד מערכת העיכול בחוזק השרירים והעצמות ויהפכו את הכלב לבריא ונמרץ. הקפידו לוודא שמזון הכלבים שאתם בוחרים לכלב מועשר בוויטמינים המתאימים ומתאים במרקמו ובגודלו לסוג הכלב.

אם זיהיתם לאחרונה שהכלב שלכם פיתח תסמינים של אלרגיה אפשרית למזון כלבים או של רגישות מתמשכת למזון, נסו להחליף את המזון לכלב שלכם ולהעניק לו את הטיפול המרגיע למערכת העיכול ושמירתה, כדי שכלבכם יוכל להנות מחיים נעימים ושלווים ולהימנע מכאבים מיותרים שנגרמים עקב אכילה לא מתאימה.

הכלב אלרגי לאוכל – מה לעשות ואיך לטפל?