מעבר דירה עם כלבים: איך להקל על התהליך

מעבר דירה עם כלבים: איך להקל על התהליך

מעבר לבית חדש הוא מעולם לא פשוט; אריזה, תכנון של הובלה ותהליך הפריקה לוקחים לא מעט זמן, ואין ספק שהתקופה הזו עשויה להיות מלחיצה עבורנו. מעבר למקום חדש עשוי להיות בעייתי לא רק עבורנו, בני האדם, אלא גם עבור חיות המחמד שלנו – בייחוד כלבים. חיות המחמד האלו לא מבינות מה קורה באותו אופן כמונו, ולכן חשוב להכין אותם כמו שצריך לקראת המעבר. איך תעברו בשלום מעבר דירה עם כלבים? כאן תקבלו את כל הטיפים החשובים למשימה הזו.

למה מעבר דירה עם כלבים הוא בעייתי?

נסו לראות את המעבר מנקודת המבט של הכלב שלכם. הבית הנוכחי שלהם הוא יותר מבית; זו הטריטוריה שלהם. לכן, היצמדות לשגרה לאחר המעבר היא קריטית. שמירה על אותו לוח זמנים לפינוקים, טיפוח ושעת השינה יעזרו לכלב שלכם לעבור בצורה חלקה. כלבים זקוקים לשגרה שלהם, ולכן מומלץ לנסות ולספק להם את השגרה שהם אוהבים עד כמה שניתן.

הכנת הבית החדש לקראת המעבר

לפני המעבר, קחו את הכלב שלכם לשכונה החדשה שאתם עתידים לעבור אליה, וצאו איתו לטיולים במידת האפשר. תנו לכלבכם להכיר את הריחות והסביבה של האזור החדש. אם תוכלו, הביאו משחק לכלב מהבית החדש לכלב שלכם כדי לעזור לו להתרגל לריח שלו.
במהלך האריזה, הימנעו מבידוד של הכלב שלכם בכלוב או בחדר נפרד. במקום זאת, כללו את חיית המחמד שלכם בפעילות, ואפשרו להם לחקור את השינויים סביבתם כדי שיוכלו להסתגל אליהם. אם הכלב שלכם מבודד בזמן שהמשפחה אורזת, הם עלולים להרגיש עצבניים, מה שיוביל להתנהגויות הקשורות ללחץ, כמו היפראקטיביות או נביחות. הכניסו ארגזי מעבר בהדרגה כדי שהכלב שלכם יוכל להסתגל לחפצים החדשים מבלי להרגיש מוצף. תנו לכלב שלכם להיות חלק מהתהליך כדי למנוע תחושות לחץ שעשויה ללוות אותו לבית החדש.

מעבר דירה עם כלבים: איך להקל על התהליך

מה עושים עם הכלב ביום המעבר?

ביום המעבר, בקשו ממישהו שאתם מכירים וסומכים עליו להשגיח על הכלב שלכם ולהעסיק אותו. שהות בסביבה רגועה תעזור להפחית את החרדה של הכלב שלכם ותמנע מהם להיכנס ללחץ. שקלו להקים עבורם מרחב שקט ומוכר עם חטיפים לכלב הצעצועים והמצעים האהובים עליהם שיוכלו לגשת אליהם בבית החדש. כלומר, כבר ביום המעבר הכינו פינה עבור כלבכם כדי שיוכל להסתגל לשינויים עם חפצים מוכרים ונעימים.

ומה לגביי מעבר למרחקים גדולים?

אם אתם עוברים למקום מרוחק ששונה באופן מהותי מהאזור הנוכחי שלכם, ודאו שהכלב שלכם מאולף היטב. ביום המעבר, הכלב שלכם צריך ללבוש קולר עם תגי זיהוי עדכניים והכתובת החדשה שלכם. במהלך הנסיעה, שמרו את הכלב שלכם ברתמה איכותית, ארגז נסיעות או מנשא כדי שיעברו את הנסיעה בבטחה.
אם אתם עוברים למדינה אחרת וצריכים לקחת טיסה, הזמינו כרטיסים עבור הכלב שלכם מראש ובדקו את דרישות הנסיעות לחיות מחמד של חברת התעופה. שמרו את הרישומים הווטרינריים של הכלב שלכם בהישג יד למקרה שתתבקשו להציג אותם על ידי חברות תעופה שונות.

כניסה לבית חדש עם כלבים

כאשר תגיעו לביתכם החדש, טיילו עם הכלב ברצועה כדי לעזור לו לחקור את הסביבה החדשה שלו בבטחה. ככל שהכלב שלכם יתרגל מוקדם יותר לסביבתו החדשה, כך הוא ירגיש יותר בנוח. אם אתם עוברים למקום קטן יותר מהמקום הקודם, תנו לכלבכם זמן נוסף להסתגל, אך היצמדו לשגרה מבוססת ככל האפשר. הקדישו זמן נוסף לשחק ולהתחבר עם הכלב שלכם כדי לחזק את תחושת הביטחון שלו.

ואל תשכחו ביקור אצל הווטרינר

אם עברתם למקום מרוחק, בקשו מהשכנים החדשים שלכם להמליץ על וטרינר מקומי. קבעו ביקור עבור הכלב שלכם כדי לבסס טיפול, במידת הנדרש, ולהבטיח שיש לכם וטרינר למקרה חירום. אם הכלב שלכם עצבני במיוחד, דברו עם הווטרינר שלכם על המצב. הם יכולים להמליץ על תרופות או תוספי מזון לכלב שיעזרו להרגיע את הכלב שלכם בתקופת המעבר ולעזור לו להסתגל לביתו החדש.

מעבר דירה עם כלבים: איך להקל על התהליך

לסיכום

מעבר לבית חדש הוא משמח, אך מביא עמו גם לא מעט דאגות, במיוחד אם יש לכם חיות מחמד. אם אתם מתכננים לעבור דירה, חשוב שתהיו ערוכים לכך ותארגנו גם את כל מה שנוגע לכלבכם בבית החדש. הטיפים מעלה יסייעו לכם במשימה ויעזרו לכלב שלכם לא רק להתרגל לביתו החדש, אלא ליהנות ממנו.

למוצר זה יש מספר סוגים. ניתן לבחור את האפשרויות בעמוד המוצר
הוסף לסל