איך להעסיק את הכלבים בזמן הקורונה

מגפת הקורונה שהכתה בעולם לפני שנה שינתה את האופן שבו אנו מתנהלים בבית וגם מחוצה לו. אבל, אנחנו לא היחידים שסדר היום שלהם השתנה כתוצאה מהקורונה; גם הכלבים שלנו נכנסו פתאום לשגרה חדשה ולא שגרתית שלעתים קשה להם להתמודד איתה. פתאום הבעלים נמצאים בבית רוב היום, הטיולים בחוץ מתקצרים והם רואים את החברים שלהם פחות מאי פעם. ממש כמו עם בני אדם, גם לכלבים קשה בתקופת הקורונה, אך הטיפים הבאים ילמדו אתכם כיצד להעסיק את הכלבים שלכם בתקופת הקורונה כדי שלא יסבלו ואפילו ייהנו:

שחקו 'מחבואים' עם פריטי מזון

אם יש משהו שכלבים אוהבים לעשות זה לנשנש, אז למה לא לעשות מזה משחק? החביאו פריטי מזון ברחבי הבית או צעצועים קטנים, ותנו לכלב שלכם למצוא אותם. ככה הם יוכלו לעשות קצת פעילות גופנית ולהעביר את הזמן בחיפוש אחר אחד הדברים האהובים עליהם בעולם – אוכל.

שחקו "מחבואים" עם פריטי מזון

שימו אותם מול הטלוויזיה

כיום ישנם תכנים רבים המיועדים במיוחד לכלבים וחיות מחמד, אז למה שהכלבים שלכם לא ייהנו מהם? כדי להעסיק ולבדר את הכלב שלכם, שימו לו סרטונים ותכנים על בעלי חיים שיעסיקו אותו. עבור אלו מכם שעובדים מהבית – מדובר בפתרון אידאלי שימנע הפרעות בזמן שאתם עסוקים בעבודה.

שימו אותם מול הטלוויזיה

למדו אותם תרגילים חדשים

הכלב שלכם בטח מכיר פקודות בסיסיות כמו “שב”, “שכב”, “יד” ועוד. הזמן הפנוי בקורונה מהווה תירוץ מושלם ללמד את הכלבים שלכם תרגילים חדשים שיפעילו ויבדרו אותם בו זמנית. תוכלו להשתמש בקליקר כדי לעשות זאת וכן בהדרכות מקוונות שילמדו אתכם כדי לגרום לכלבכם לעשות תרגילים חדשים.

שימו להם כיסא ליד החלון

אם יש משהו שכלבים אוהבים לעשות זה לבהות באנשים, אז למה לא לנצל את הקורונה בשביל זה? כדי שהכלב שלכם יוכל לראות קצת בידור בשידור חי ולא רק מול מסכים, הניחו כיסא ליד אחת החלונות בביתכם כדי שיוכל לטפס עליו ולראות את העוברים והשווים. שנו את המיקום של הכיסא מדי פעם, ואתם יכולים להיות בטוחים שהכלב שלכם יעביר שעות בכיף בהשקפה על העולם.

שימו להם כיסא ליד החלון

ארגנו מפגשים עם כלבים אחרים

כלבים צריכים חברה, ובימי הקורונה, עם המגבלות שיש על יציאה, הם עלולים להרגיש בודדים. לכן, זה חשוב שתארגנו מדי פעם מפגשים עם כלבים אחרים או עם מוליכי כלבים שיוכלו להוציא את הכלב שלכם. ארגנו מפגש כלבים בביתכם או בביתם של בעלי כלבים אחרים כדי שהכלב שלכם יוכל ליהנות עם כלבים אחרים ולא לשקוע בעצבות. יציאה עם מוליכי כלבים גם היא מומלצת מדי פעם והיא תאפשר לכם לבצע משימות בבית בלי הסחות דעת מסביב.

תנו להם צעצועים שונים

לכלבים יש בדרך כלל צעצוע אהוב אחד שהם מתקבעים עליו ולא משחררים. כדי להעסיק את הכלב שלכם ולבדר אותו, החביאו את אותו צעצוע מדי פעם ותנו לכלבכם לנסות צעצועים אחרים. עשו רוטציה בין הצעצועים, ואתם תראו שהכלב שלכם ייהנה וגם יהיה סקרן מהעולמות החדשים שהוא מגלה.

בנו עבורם מסלול מכשולים

אם הכלב שלכם פעיל ואוהב לנוע, למה שלא תבדרו אותו עם מסלול מכשולים ביתי? אתם לא צריכים להוציא על כך הרבה כסף; השתמשו בפריטים שיש להם בבית, כמו כיסאות, כדורים, קרטונים, ועוד כדי לבנות מסלול מכשולים מהנה במיוחד. כדי שהכלב שלכם ייהנה אפילו יותר, החביאו חטיפים לכלב בחלקים מסוימים של המסלול שהוא יוכל לאכול כשהוא יגיע לנקודות חשובות במסלול.

הקפיאו חטיפים בתוך קוביית קרח

לעיסה היא פעילות חיונית עבור כלבים, ואם אתם רוצים לפנק את הכלב שלכם וגם לגרום לו לאמן את השיניים – זאת הדרך! הכניסו חטיפים למגש קרח, הוסיפו מים והקפיאו את המגש הטעים במשך לילה. הוציאו את החטיפים הקפואים והגישו אותם לכלב שלכם שילקק וילעס את הקרח בהנאה, עד שהוא יגיע למרכז הטעים שבו נמצא החטיף.

תקופת הקורונה דרשה מכולנו להסתגל לשגרה חדשה ולא פשוטה. בעוד שאנחנו יכולים להבין מה קורה סביבנו, הכלבים שלנו לא יכולים לעשות זאת כמונו, איזה טיפוס הכלב שלכם מזון יבש לכלב או חטיפים ? חשוב לדעת כיצד להעסיק אותם בתקופה הזו. הטיפים מעלה יאפשרו לכלב שלכם להעביר שעות שלמות בכיף ולעבור את הקורונה בקלות יחסית.  למה אתם מחכים? הכניסו חטיפים למקפיא והעסיקו את הכלב שלכם!