כיצד חתולים מראים אהבה

כיצד חתולים מראים אהבה

רבים מהאנשים מאפיינים את החתולים כיצורים אנטיפתיים שאין להם רגשות ואינם יכולים להפגין אהבה. וסביר להניח שאת המילים האלה אתם תשמעו מאנשים שיגידו, שהם כל כך רוצים בעל חיים בבית – רק שהם יעדיפו כלב על פני החתול, בטענה כי הכלב הוא בעל חיים עם אופי חם ואוהב ואילו החתול בעל אופי קר וחסר רגשות – ואנחנו כאן בדיוק בשביל להפריך עבורכם את הטענה הזו ולספר לכם שהחתולים שלכם אוהבים אתכם והם אף מפגינים את האהבה במגוון רחב של אפשרויות שונות (שהן לא בהכרח תהיינה גלויות בעין האדם)

איך החתול יראה אהבה לבעלים?

הדרכים להפגין אהבה אצל החתולים ובכלל אצל בעלי החיים השונים, הינן דרכים שונות ומגוונות ותלויות באופי הספציפי של אותו בעל החיים שחי איתכם בבית. בדומה לבני האדם שהאופי של כל אחד מאיתנו משתנה על פני שעות היממה, גם האופי של החתול יכול להשתנות והחתול יחווה ימים טובים יותר וימים שבהם הוא פחות ירצה להתקרב לבעליו, במיוחד אם קרה מקרה שהרתיע את החתול, והחתול חש בסכנה או באיום – לכן, אם אתם רוצים לקבל חיבה מהחתול שלכם וחשוב לכם לזהות את הסממנים שיעידו שהחתול שלכם אוהב אתכם, ריכזנו עבורכם את כל הסימנים הבולטים שמומלץ לשים עליהם לב

כיצד חתולים מראים אהבה

מגע החתול

חתולים נוטים להפגין אהבה על ידי חיכוך גופם בגוף האדם. אם אתם מגיעים הביתה או שהתעוררתם בבוקר או שאתם מוצאים את עצמכם שכובים על הספה והחתול שלכם מגיע ומתחכך בכם, הרי שהחתול הגיע בכדי להפגין כלפיכם חיבה.

יצירת קשר עין

אומרים שאהבה מתרחשת ממבט ראשון, וכנראה שהעובדה הזאת נוגעת לא רק לבני האדם אלא גם לקשרים בין בני האדם לבין החתולים. אם אתם מזהים שהחתול שלכם יוצר איתכם קשר עין ארוך ויושב ומביט בכם, מתעניין בכל פעולה שלכם, מרבה לבהות בפעולות שלכם לאורך זמן ותקופות – הרי שהחתול שלכם אוהב אתכם ומחפש את מבטכם בחזרה! בדיוק במצבים הללו כאשר אתם תזהו שהחתול שלכם יושב ומביט בכם, תביטו בו בחזרה ואפילו מצמצו לעברו, ככה הוא ידע שקיבל מכם את התגובה הראויה.

כיצד חתולים מראים אהבה

מתנה מחתול!

אל תופתעו לקבל מהחתול שלכם מתנה – וכנראה שבשלב הזה רובכם הגדול ירימו גבה לפשר המתנה שהחתול יביא עבורנו (אך דעו לכם שחתולים שאוהבים את הבעלים שלהם יביאו להם מתנה), וכנראה שהמתנה הזאת תגיע בצורת ג’וק, חילזון, זחל או עכבר מת, ולא משנה עד כמה אתם תמהרו להיפתר ממתנה כה מיוחדת – הרי שהחתול שלכם עלול להיעלב עליכם אם תתחילו לכעוס עליו שהוא הביא לכם גופה של יצור כלשהוא, ובמקום זאת תודו לו על כך, והעניקו לו ליטוף נעים. (ספוילר: חתולים אף עלולים להביא את “המתנה” שלהם ישירות למיטה שלכם או לספה וכמובן שהיא לא מהחנות חיות הקרובה)

כיצד חתולים מראים אהבה

שינה

אם החתול שלכם מגיע לישון איתכם, דעו בוודאות שהוא אוהב אתכם וחשוב לו להעביר איתכם את הלילה. חתול שמגיע לישון עם בעליו מסמל את האכפתיות שלו לבעלים, ובעצם רוצה להעביר איתכם יותר זמן (אפילו אם אתם ישנים).

ליקוק של חתול

אם אתם מוצאים את החתול שלכם מגיע אליכם ומלקק אתכם לאורך זמן, ודואג ומשקיע בליקוק של כפות הידיים או הרגליים שלכם, הרי שהדבר מעיד על כך שהחתול נותן בכם אמון מלא וסומך עליכם.

כאמור קיימות דרכים רבות ושונות להפגנת האהבה מצד החתולים, ואין זה אומר שאם החתול שלכם לא מגיע לפגוש אתכם בעת כניסתכם לבית או ממהר להביא לכם מתנה של פגר כלשהוא – שהחתול חלילה לא אוהב אתכם, ולצורך שמירה על קשר חם וקרוב עם החתול, תנסו להעניק לו תשומת לב מרובה מעבר לאוכל לחתולים ולדאוג שהחתול שלכם יבלה אתכם לפחות כמה שעות במהלך השבוע, ככה שהחתול ירגיש שאתם אוהבים אותו ויחזיר לכם את האהבה בהתאם.

העניקו לחתולים שלכם את מלוא תשומת הלב ואהבה גדולה ורחבה, ואתם תראו בעצמכם, עד כמה מהר החתול שלכם ייתן בכם אמון ויעניק לכם את תשומת הלב המגיעה עבורכם – כי בסופו של דבר מדובר באהבת חינם שתמשך לאורך כל חייו של החתול.