אימצתם כלב? הטיפים לחודש הראשון

אימצתם כלב? הטיפים לחודש הראשון

אימוץ כלבים מהווה סיפוק עבור שני הצדדים, אך מדובר בצעד שדורש הסתגלות. בעלים וגם כלבים מאומצים צריכים להתרגל לשגרה חדשה, וכמו שכל אדם שאימץ כלב יכול להגיד – לכל כלב יש את האופי והצרכים שלו. זה נכון במיוחד עבור כלבים שננטשו או עברו מהמורות בדרך ועשויים לחשוש או אפילו להרגיש מאוימים מהאימוץ. כדי להקל על תקופת המעבר שלאחר האימוץ, ליקטנו את הטיפים הבאים עבורכם לחודש הראשון של האימוץ.

הכי חשוב: היו סבלניים

נכון, זה מובן מאליו שצריך להיות סבלניים עם חיית מחמד חדשה בבית, אבל זה משהו שצריך להדגיש ולשנן שוב ושוב. להיות בבית חדש עשוי להיות מאתגר במיוחד עבור כלבים, והם צריכים להתוודע לסביבה החדשה שלהם לאט לאט. כאשר אתם לוקחים הביתה כלב חדש, הכירו לו את ביתכם צעד אחר צעד, חשפו אותו לדברים ולאנשים חדשים בהדרגתיות, ותנו לו לעכל את מה שקורה באופן מיטבי.

אימצתם כלב? הטיפים לחודש הראשון

בססו לכם שגרה יומית

כדי ליצור סביבה מאורגנת ורגועה לכלבים, זה חשוב במיוחד לדבוק בשגרה יומית. השתדלו לסגל לכם ולכלבכם שגרה קבועה במהלך החודש הראשון: אכילה בשעות קבועות, יציאה בשעות קבועות ופעילויות נוספות. חוסר ארגון עלול לגרום לתחושת לחץ אצל כלבים, והם עלולים להרגיש חרדים ולהפגין זאת בדרכים לא נעימות.

צרו להם סביבה עשירה בגירויים חיוביים

סביבה מועשרת באלמנטים שונים היא חיונית עבור בריאותם של כלבים. כדי שכלבכם ירגיש נוח בביתכם, צרו לו פינה משלו, עם מיטה וצעצועים שונים שיוכל לשחק עמם. בנוסף, תנו לכלב לשוטט ברחבי הבית כדי שיוכל להכיר אותו וליהנות מגירויים חושיים שונים. מומלץ גם לרכוש בחנות חיות צעצועים שמיועדים לגירוי חושי כדי שכלבכם ייהנה בסביבה החדשה שלו וירגיש בה בנוח, במיוחד בתקופה הראשונית.

אימצתם כלב? הטיפים לחודש הראשון

פנו למאלף מקצועי

ישנם כלבים מאומצים רבים שמאולפים עוד לפני שאומצו. אולם, ישנם כלבים שהסתגלות חדשה עשויה להיות מאתגרת עבורם, והם עשויים לבטא זאת בדרכים שליליות. אם אתם מאמצים כלב עם עבר בעייתי או כלב שמפגין קשיים בהסתגלות, מומלץ להיעזר בשירות של מאלף מקצועי. מאלפים יכולים לשנות דפוסי התנהגות שליליים, ולאפשר לכלבכם להיות רגועים יותר בשגרה החדשה שלו.

מצאו את המזון המתאים לכלבכם

לכל כלב יש את צרכי התזונה וההעדפות האישיות שלו בכל הנוגע למזון. ישנם כלבים שאוהבים מזון יבש מסוים בעוד שכלבים אחרים לא יתקרבו לאותו מזון בדיוק. לכן, מומלץ לעשות ניסויים קולינריים ולראות אילו מזונות יבשים ורטובים כלבכם אוהב. בנוסף, מומלץ להתאים לכלבכם את האוכל לכלבים בהתאם לסוג שלו, גודלו, גילו ומצבו הבריאותי. כדי לעשות זאת מומלץ תחילה לבקר אצל וטרינר שיבדוק אם כלבכם רגיש למזון מסוים, וכדי לדעת בדיוק בן כמה הוא ואיזה מזון מתאים לו.

אימצתם כלב? הטיפים לחודש הראשון

מצאו וטרינר מקצועי בסביבתכם

וטרינר הוא חלק בלתי נפרד מחייהם של חיות מחמד, ובעיקר כלבים. כדי לבדוק את מצבו הבריאותי של כלבכם, בקרו אצל וטרינר מוסמך ומומלץ בסביבתכם שיוכל לבחון את מצבו. אם יש לכם מסמכים שכוללים היסטוריה רפואית של הכלב, הביאו אותם אתכם. וודאו גם שכלבבכם מקבל את כל החיסונים הנדרשים לפני שאתם מוציאים אותו מהבית לעתים תדירות. וטרינר יוכל לספק לכם שירותי רפואה עבור כלבכם, ומומלץ למצוא מומחה שאתם וגם כלבכם תרגישו איתו בנוח.

הקפידו על שגרה של פעילות גופנית

כמו בני אדם, גם כלבים זקוקים לפעילות גופנית כדי ליהנות מבריאות פיזית ונפשית איתנה. הקפידו לצאת עם כלבכם מהבית לא רק כאשר הוא צריך להתפנות. קחו אותו לפארק כלבים (מומלץ ללכת לפארק קטן יחסית בחודש הראשון), ועשו איתו הליכות נמרצות מפעם לפעם. בנוסף, מומלץ לרכוש עבורו צעצועים שיאפשרו לו לבצע תרגולים שכליים: פאזלים שונים, צעצועים עם אוכל ומשחקים אחרים מהווים דרך נפלאה לכלבים לגרות את מוחם ולהישאר בריאים לאורך זמן. כמו עם סעיפים אחרים, רמת ההתעמלות המומלצת של כלבכם תלויה בסוג שלו, גילו ומצבו הבריאותי הכללי, ולכן מומלץ לקבל חוות דעת של וטרינר בנוגע להיקף הפעילות המומלצת לכלבכם.

אימצתם כלב? הטיפים לחודש הראשון

לסיכום

אימוץ של כלבים הוא ללא ספק צעד משמעותי. התקופה הראשונית של הכלב בבית עשויה להיות מאתגרת, אבל הטיפים מעלה יעזרו לכם בהסתגלות הזו. אתם וגם כלבכם תרגישו בנוח עם המצב החדש, ותיהנו מכל היתרונות הנפלאים שכלבים מביאים עמם, ובהחלט יש הרבה כאלו.

129.90
הוסף לסל