11 זני כלבים נדירים שאתם לא מכירים: הכירו זני כלבים מיוחדים מרחבי העולם שטרם ראיתם

11 זני כלבים נדירים שאתם לא מכירים: הכירו זני כלבים מיוחדים מרחבי העולם שטרם ראיתם

אין צורך לומר הרבה על החיבור המיוחד בין כלבים ובני אדם: היצורים המדהימים האלה מגיעים בכל הצורות והגדלים, ולכל גזע יש את התכונות הייחודיות שלו שהופכות אותם לחביבים ומרתקים. בעוד שרבים מאיתנו אולי מכירים גזעים פופולריים, כמו לברדור רטריבר, רועה גרמני ובולדוג, יש הרבה גזעים פחות מוכרים שהם מרתקים במיוחד. במאמר זה, נחקור כמה מגזעי הכלבים יוצאי הדופן ביותר בעולם. לגזעים הייחודיים הללו יש מאפיינים ואישיות ייחודיים, ולמרות שלא סביר שתראו אותם בזמן הקרוב, מומלץ בהחלט להכיר אותם:

1. Xoloitzcuintli: כלב מקסיקני חסר שיער-שאוולאויטסקויינטלי

Xoloitzcuintli, הידוע גם בשם הכלב המקסיקני ללא שיער, הוא אחד מגזעי הכלבים העתיקים בעולם. לגזע עתיק זה סגדו האצטקים, שהאמינו שיש לכלבים האלו כוחות ריפוי. ה-Xoloitzcuintli הוא גזע חסר שיער, עם כמה שערות בודדות על ראשם וזנבו. יש להם אישיות רגועה ועדינה, מה שהופך אותם לבני לוויה אידיאליים לסובלים מאלרגיות.

2. פולי

הפולי הוא גזע הונגרי הידוע בפרווה דמויית הראסטות שלו, שמיד מושכת תשומת לב. כלבים אלה גודלו במקור לרעיית צאן ויש להם אישיות מגוננת מאוד. פולי הם אינטליגנטיים ביותר ודורשים שפע של פעילות גופנית וגירוי נפשי כדי שיהיו בריאים גופנית וגם מנטלית.

לקריאת המאמר עור רגיש אצל כלבים: כיצד לטפל במצב?

3. בדלינגטון טרייר

הבדלינגטון טרייר הוא גזע בעל מראה ייחוד, עם פרווה צמרירית ומתולתלת, שדומה לזו של כבשים. כלבים אלה גודלו בעבר למרות ציד, אך גם מהווים חיות מחמד משפחתיות מצוינות. לבלינגטון טרייר יש אופי רגוע ואוהב והוא יכול להסתגל היטב למצבי חיים שונים.

4. שר פיי

ה-Shar Pei הוא גזע סיני הידוע בעור המקומט ובמראהו הייחודי. כלבים אלה גודלו במקור ללחימה אך מאז הפכו פופולריים כחיות מחמד משפחתיות. ה-Shar Pei ידוע בנאמנותו ובטבעו המגן, מה שהופך אותם לכלבי שמירה אידיאליים.

5. אפנפינצ’ר

האפנפינצ’ר הוא גזע גרמני הידוע בפנים המתוקות שלו, שמזכירות את פניהם של זני קופים קטנים. לכלבים קטנים אלו אישיות ייחודית והם ידועים באומץ ובעקשנות שלהם. האפנפינצ’ר הוא כלב שמירה מצוין ומהווה בן לוויה נאמן.

6. לאגוטו רומניוליו

ה-Lagootto Romagnolo הוא גזע איטלקי הידוע בפרווה מתולתלת ועמידה למים. כלבים אלה גודלו לאיתור פטריות כמהין ויש להם חוש ריח חד. ה-Lagotto Romagnolo הוא אינטליגנטי, אנרגטי ומלא חיבה ומהווה חיית מחמד משפחתית מצוינת.

 

7. סחלב אינקה פרואני

סחלב האינקה הפרואני, הידוע גם בשם הכלב הפרואני ללא שיער, הוא גזע נדיר מפרו. כפי שמרמז שמם, הם גזע חסר שיער עם כמה שערות דלילות על ראשם וזנבם. כלבים אלה גודלו במקור ככלבי שמירה אך הם בני לוויה נאמנים ומלאי חיבה. סחלב האינקה הפרואני הוא אינטליגנטי, רגיש ושובב, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור משפחות עם ילדים גדולים יותר.

8. Löwchen: לאוכן: כלב אריה קטן

ה-Löwchen הוא גזע נדיר מצרפת הידוע במראהו דמוי האריה. כלבים אלה גודלו במקור ככלבי חיק עבור בני מלוכה והם גם בני לוויה אוהבים ונאמנים. ה-Löwchen הוא גזע אינטליגנטי המשגשג מתשומת לב וחיבה, והוא גזע מתוק במיוחד – הן במראהו והן באופיו.

9. אזוואק

האזוואק הוא גזע מערב אפריקאי נדיר הידוע במבנה הדק ובמראה המרשים שלו. כלבים אלה גודלו במקור לציד ויש להם אישיות מגוננת. האזוואק הוא אינטליגנטי ביותר ודורש שפע של פעילות גופנית וגירוי נפשי.

10. רועה ברגמסקו

רועה ברגמסקו הוא גזע ייחודי מאיטליה הידוע בפרוותו הייחודית, המזכירה ראסטות. כלבים אלו גודלו לרעייה והם בעלי אופי רגוע ואוהב. רועה ברגמסקו ידוע בנאמנותו ובטבעו המגונן, מה שהופך אותם לכלבי שמירה אידיאליים.

11. פומי

הפומי הוא כלב רועה הונגרי הידוע באישיותו האנרגטית והשובבה שלו. כלבים אלה גודלו במקור לרעיית צאן ויש להם מראה ייחודי עם פרווה מתולתלת ואוזניים מחודדות. הפומי אינטליגנטי ביותר ודורש שפע של פעילות גופנית וגירוי נפשי.

לסיכום

אלו הן רק כמה דוגמאות של גזעי הכלבים יוצאי הדופן ביותר בעולם. לכל גזע יש את התכונות הייחודיות שלו שהופכות אותם למרתקים במיוחד. כלבים היו בני לוויה נאמנים לבני אדם במשך מאות שנים וממשיכים להביא שמחה ואושר לחיינו. בין אם זה גזע פופולרי כמו לברדור רטריבר או גזע פחות מוכר כמו הקסולויצקוינטלי, לכל כלב יש משהו מיוחד להציע.